English
Kamil Dudka

QuickMenu (Javascript, PHP)

Komponentu QuickMenu vidíte na této stránce vlevo. Jedná se o klasické rozbalovací menu, které najdete třeba na svém oblíbeném e-shopu. Jednotlivé položky se do sebe mohou jakkoliv zanořovat - tvoří tzv. strom. Rozbalování a sbalování položek probíhá na straně klienta, tím je zajištěna okamžitá odezva. Na druhou stranu je potřeba při načítání stránky ze serveru načíst dopředu všechny položky menu - tedy i ty, které nejsou vidět.

QuickMenu je vhodné pro stromy s omezeným, předem známým počtem položek.

Doteď jsem popisoval obyčejné menu, které jistě znáte. QuickMenu má však jednu užitečnou věc navíc a tím je textové pole s modrým nápisem QuickFind. Jedná se o interaktivní vyhledávání, které Vám umožní zadáním několika málo znaků okamžitě najít hledanou položku ve stromu. Interaktivní vyhledávání už dávno znáte z aplikací pro KDE nebo např. z Opery, nedávno jeho sílu objevil dokonce i Microsoft :-) Ve webových aplikacích se s ním však často nesetkáte.

Dokud toho bude na Dudka.cz tak málo jako teď, tak je QuickMenu samozřejmě zbytečné - těch několik málo položek se dá během chvilky proletět očima. Efektivita QuickMenu se projeví až při větším počtu hlouběji zanořených položek - můžete si vyzkoušet na testovacích datech obsahujících 79 položek.

Testované prohlížeče

FF Firefox 2, 3 Opera Opera 9.60 Beta KHTML Konqueror 3, 4 IE Internet Explorer 6, 7

Zdrojové soubory

Dokumentace